III miejsce dla MKS Strzelce Op. Radom Basket Cup 2022

W dniach 2-5 czerwca 2022r. w Radomiu odbył się turniej koszykówki dziecięcej Radom Basket Cup, w którym udział wzięło 60 zespołów z całej Polski, a także drużyny z Czech, Słowacji, Litwy Niemiec i Ukrainy. Młodzi koszykarze rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych. Rozgrywki toczyły się na 8 halach, wzięło w nich udział ponad 700 zawodników. Nasza drużyna pod wodzą trenera Wiktora Damaszka wystartowała w kategorii MU-11, w której do walki o tytuł mistrza zgłosiło się 16 drużyn. W fazie grupowej turnieju po wyrównanych i zaciętych bojach wygraliśmy wszystkie mecze: z drużyną MKS Grójec 50 – 46, z Basket Team Suchy Las 48 – 35, z BK Snakes Ostrawa po dogrywce 41 – 39. Jako zwycięzca grupy walczyliśmy o awans do ścisłego finału a przeciwnikiem była drużyna SKS Gama Starogard Gdański. Niestety przegraliśmy ten mecz 77 – 46. I pozostało nam rozegrać mecz o III miejsce z gospodarzami turnieju – drużyną MKS Piotrówka Radom. Wspaniała postawa naszych zawodników pozwoliła pokonać zespół z Radomia 50 – 27. Z brązowymi medalami na piersiach i bilansem: 4 zwycięstwa i 1 porażka jesteśmy III drużyną tego prestiżowego turnieju. Ale na tym nie koniec sukcesów. Najlepszy zawodnik naszej drużyny Szymon Studziński został najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju, w 5 meczach zdobył 134 punkty. Cieszymy się bardzo, że nasi młodzi zawodnicy mogli rywalizować i sprawdzać się z drużynami z różnych stron Polski na tak wspaniałym turnieju. Gratulujemy zwycięstwa drużynie SKS Gama Starogard. Dziękujemy za zaproszenie i niezapomnianą atmosferę. Trener Wiktor Damaszek

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *