Kadeci MKS-u pokonali Czeladź 86:68 i awansują do finału A!

Młodzi zawodnicy drużyny MU-16 występujący w 27 zespołowej lidze śląsko-opolskiej zanotowali ogromny sukces, kwalifikując się do finału A rozgrywek, w którym będzie uczestniczyć 10 najlepszych drużyn, notując bilans 6-2.
20.11.2014 roku pokonaliśmy w Czeladzi miejscowy MCKS 86-68 (w kwartach 24:14, 17:19, 24:21, 21:14). Najwięcej punktów zdobył Dominik Wieczorek – 29 (1). Oprócz niego punktowali: Jakub Kwaśniak – 15 (1), Aleksander Milewski – 14, Andrzej Nadybski – 11 (2), Antoni Hajdas – 8, Piotr Kutek – 6, Antoni Piecha – 3 (1). Bez punktów zagrali: Paweł Kutek I Dawid Pytel.
Początek meczu należał do gospodarzy. Drużyna MKS-u nie potrafiła odnaleźć się na obcej hali. Gdyby nie wspaniała dyspozycja Dominika Wieczorka, który zdobył wówczas większość ze swoich 29 punktów i kompletnie zdeklasował rywali zarówno na atakowanej jak i bronionej tablicy (w całym meczu 16 zbiórek), I połowa meczu mogła zakończyć się naszą porażką. Bardzo dobre zmiany w II kwarcie dali wracający do drużyny po długotrwałych kontuzjach: Aleksander Milewski i Piotr Kutek.
III i IV kwarta to całkowita dominacja na parkiecie zawodników naszego klubu, którzy nie ustrzegli się jednak wielu błędów, co bezwzględnie wykorzystywali dwaj zawodnicy z Czeladzi: Patryk Polis (zdobywca 26 pkt) i Adam Dziedzic (22). W II połowie meczu, dzięki poprawie gry obronnej, udało się wyprowadzić wiele kontr, które zamieniali na punkty Antoni Hajdas i Jakub Kwaśniak.
Gratulujemy sukcesu i czekamy już na pojedynki w finale A z bardzo wymagającymi rywalami z Dąbrowy Górniczej, Prudnika, Zabrza, Katowic, Tychów, Rybnika i Cieszyna”.

Relacjonował Przemysław Kwaśniak

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *