Kadeci MKS-u w pierwszej dziesiątce strefy śląsko-opolskiej

Drużyna kadetów rocznik 1999 i młodsi MKS-u Strzelce Op. w rozgrywkach koszykówki strefy Śląsko Opolskiej zajęła IX miejsce. W tej kategorii wiekowej w minionym sezonie wzięło udział aż 28 zespołów. Nasza drużyna w grupie eliminacyjnej rozegrała 8 meczów zajmując 2 miejsce, co dało naszej drużynie awans do finału A. W całym sezonie kadeci rozegrali 26 spotkań. Wśród najlepszych zawodników tych rozgrywek należałoby wymienić: Dominika Wieczorka, sklasyfikowanego na 4 miejscu wśród najskuteczniejszych zawodników ligi, z ilością 539 punktów, w tym 14 trójek, co dało mu 40 miejsce wśród rzucających z dystansu, Andrzeja Nadybskiego sklasyfikowanego na 16 miejscu wśród najskuteczniejszych zawodników z ilością 384 pkt., oraz na 6 miejscu wśród rzucających z dystansu, w całych rozgrywkach 36 razy trafił za 3 pkt., Jakuba Kwaśniaka na 38 wśród najskuteczniejszych z ilością 234 pkt., w tym 16 trójek co dało mu 35 miejsce w rankingu rzucających za 3 pkt. oraz Aleksandra Milewskiego, zdobycie 15 trójek dało mu 27 miejsce wśród rzucających z dystansu. Trener: Wiktor Damaszek.

Nasza drużyna nie zakończyła jeszcze sezonu, ponieważ OZKosz Opole zorganizował rozgrywki kadetów w woj. opolskim, do których MKS z miłą chęcią dołączył. Na dzień dzisiejszy nasza drużyna po trzech wygranych meczach prowadzi w tabeli. Pierwszy mecz z Opolem wygrała 79:59, drugi z Dobrodzieniem wygrała 79:66 a mecz z Kędzierzynem –Koźlem zakończył się zwycięstwem 73:57.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *