Mecz MU-16 MKS Strzelce Op. – MKS Zabrze I 50:69

21.02.2015r. kolejny mecz rozegrali kadeci w ramach rozgrywek ligi śląsko-opolskiej. Tym razem przeciwnikiem była drużyna MKS Zabrze I. Mecz zakończył się naszą porażką 50:69, pomimo że przez 3 kwarty toczyła się wyrównana walka i o wszystkim zadecydowała końcówka spotkania oraz 5 „trójek” przeciwników. I kwarta to bardzo dobra gra w obronie naszych koszykarzy, którzy nie pozwalali rozwinąć skrzydeł faworyzowanej drużynie z Zabrza. Przede wszystkim zbiórki i punkty Dominika Wieczorka (zakończył mecz z imponującym wynikiem 17 pkt, 19 zbiórek i aż 11 bloków!) przy słabszej skuteczności przeciwników, pozwoliły na zakończenie tej części meczu prowadzeniem MKS Strzelce 20:13. II kwarta to popisy nieskuteczności z jednej i drugiej strony. Pod tablicami zaczęła się zarysowywać przewaga zawodników drużyny przyjezdnej, ale do przerwy jeszcze prowadziliśmy 1 koszem. III kwarta to gra punkt za punkt i mimo, że sędziowie bardzo się „starali” aby zawodnikom z Zabrza nie stała się krzywda (przez cały mecz odgwizdali im tylko 2 przewinienia, pomimo ich bardzo ostrej gry w obronie). Dopiero w IV kwarcie zawodnicy z Zabrza, głównie dzięki rzutom za 3 punkty „odjechali” naszej drużynie i do końca kontrolowali wynik. Szkoda tego spotkania, gdyż zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. O losach meczu zadecydowała słaba skuteczność w rzutach z dystansu (tylko 4 celne przy 20 próbach) oraz zbyt duża liczba strat. MKS zagrał w składzie: Dominik Wieczorek – 17(1), Andrzej Nadybski – 15(1), Jakub Kwaśniak – 9(1), Aleksander Milewski – 5(1), Antoni Hajdas – 2, Karol Nadybski – 2, Antoni Piecha – 0, Piotr Kutek – 0, Maciej Bartosiewicz – 0, Paweł Kutek – 0.

Relacjonował Przemysław Kwaśniak

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *