Podsumowanie sezonu koszykarskiego 2018/2019 MKS-u Strzelce Op.

Podsumowanie sezonu koszykarskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Strzelcach Opolskich. MKS Strzelce Opolskie w sezonie 2018/2019 wystawił do rozgrywek ligowych aż 6 drużyn. Drużyna III ligi koszykówki mężczyzn, trenera Wiktora Damaszka brała udział w rozgrywkach OZKosz-a i zajęła V miejsce. Drużyna 3LM zagrała również w eliminacjach barażowych do II ligi koszykówki mężczyzn. Drużyna kadetów MU- 16 brała udział w rozgrywkach OZKosz-a i zajęła IV miejsce, trenerem tej drużyny jest Andrzej Rychlik. Drużyna kadetek KU-16 Andrzeja Damaszka wzięła udział w rozgrywkach organizowanych przez ŚZKosz z udziałem dwunastu drużyn i zajęła VI miejsce. Drużyna młodzików starszych U-14M Andrzeja Rychlika wzięła udział w rozgrywkach organizowanych przez OZKosz i zajęła III miejsce. Kolejna drużyna zgłoszona do rozgrywek to drużyna Beaty Olewicz młodziczek starszych U-13K, rozgrywki organizowane przez ŚZKosz a drużyna w rozgrywkach zajęła X miejsce. Drużyna żaków U-12M prowadzona przez trenera Romana Bukowskiego wzięła udział w rozgrywkach organizowanych przez ŚZKosz z udziałem 20 drużyn, w etapie 3 grupy B drużyna zajęła II miejsce a ostatecznie w klasyfikacji generalnej IX miejsce. Zawodnicy MKS-u Strzelce Op. uczestniczyli także w kadrach wojewódzkich koszykówki oraz otrzymali kolejne powołania. Zawodniczki Gołębiewska Zofia, Krukowska Paulina i Tiszbierek-Gawlik Marta reprezentowały województwo opolskie jako członkinie kadry wojewódzkiej młodziczek (rocznik 2005-2006) w koszykówce dziewcząt podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Żyrardowie. Zawodnicy Krajewski Michał, Lysek Kacper i Żurawel Kacper reprezentowali województwo opolskie jako członkowie kadry wojewódzkiej młodzików (rocznik 2005-2006) w koszykówce chłopców podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Człuchowie (woj. pomorskie). Powołania do kadry województwa opolskiego w koszykówce chłopców w 2019 roku w kategorii wiekowej 2006-2007 otrzymali Krasa Jacek i Reszczyński Paweł. Tyle podsumowań a teraz czekamy na nowy sezon. Działania sekcji koszykówki MKS-u Strzelce Opolskie współfinansuje gmina Strzelce Opolskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *