Weekend z koszykówką w Strzelcach Opolskich!

W sobotę 5 i w niedzielę 6 listopada w Strzelcach Opolskich odbyły się dwa turnieje koszykówki dziecięcej w ramach rozgrywek strefy śląsko opolskiej.

W sobotę rywalizowały ze sobą drużyny w kategorii U12M. Na parkiecie LO w Strzelcach Opolskich podziwialiśmy umiejętności koszykarskie drużyn: MUKS „SARI” II Żory, UKS MOS Opole, MKKS Rybnik, MKS Strzelce Opolskie. Walka była bardzo wyrównana, a drużyny zademonstrowały wysoki poziom wyszkolenia.

W niedzielę 6 listopada na tej samej hali odbył się turniej dla jeszcze młodszych adeptów koszykówki mecze rozegrano go w kategorii U11M.  W tym turnieju wystąpiły drużyny: KKS Tarnowskie Góry, MKS Otmuchów, MCKS Czeladź i MKS Strzelce Opolskie.

W obydwu turniejach bardzo pozytywnie zaprezentowały się drużyny gospodarza turnieju MKS Strzelce Opolskie prowadzone przez trenera Wiktora Damaszka

Dodatkową atrakcją niedzielnego turnieju była obecność na nim Michała Ignerskiego niegdyś czołowego zawodnika Polskiej Ekstraklasy Koszykówki.

Były wielokrotny reprezentant Polski, mistrz Polski z Anwilem Włocławek,  zawodnik który był w drafcie do NBA, grał w lidze hiszpańskiej, w niedzielę 6 listopada kibicował i podziwiał najmłodszych koszykarzy strefy Śląsko Opolskiej. Udział w turnieju współfinansowany przez gminę Strzelce Opolskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *