Badminton- Ciapman Cup w Jordanowie Śląskim!

18 listopada 2023 odbył się ostatni już turniej z serii Ciapman Cup w Jordanowie Śląskim woj.dolnośląskie- była to runda finałowa i podsumowanie całego cyklu pięciu turniejów. Na turniej pojechała Sandra Meryk. Z powodu choroby nie wzięła udziału Bianka 🥹.

Sandra wystąpiła w swojej kategorii U-11 dziewcząt. Dodatkowo ogrywała się ze starszymi zawodniczkami w kategorii U-13 w singlu oraz deblu. Był to dla niej bardzo udany turniej.
W U-11 po wygraniu swojej grupy i wolnym losie w ćwierćfinale, zapewniła sobie bezpośrednio awans do strefy medalowej. Tam minimalnie uległa starszej  zawodniczce z Nowogrodu Bobrzańskiego, plasując się ostatecznie na miejscu nr 3 i zdobywając brązowy medal 🥉💪.

Udane starty Sandra odnotowała również w starszej kategorii U-13. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie, przeszła do fazy play off i dotarła aż do ćwierćfinału, gdzie uległa w grze zawodniczce nr 3 ogólnopolskiej listy rankingowej w tej kategorii wiekowej. Ostatecznie Sandra została sklasyfikowana na miejscu 5 i dopisała kolejne punkty do rankingu ogólnopolskiego (zawody zakwalifikowano jako turniej z plusem o podwyższonej liczbie punktów, ze względu na dużą ilość startujących zawodniczek).

Prawdziwym hitem była gra podwójna Sandry z zawodniczką AZS AWF Katowice Aleksandrą Gorzkowską. Po zdecydowanym zwycięstwie w grupie dziewczyny rozegrały też bardzo dobry ćwierćfinał i dotarły do strefy medalowej 💪. Tam przegrały w trzysetowym boju w grze o finał z parą Ciesielska/ Lubojańska i tym samym zdobyły brązowy medal 🥉 również punktowany podwyższoną ilością punktów rankingowych. Dziękujemy Oli za wspólną grę a p. Tomkowi Gorzkowskiemu za coaching w trakcie meczów.

Sandrę oraz pozostałych zawodników niezmiennie trenuje nasze trio trenerskie  M. Małgorzata Włoszczyńska, Mirosław Marek oraz Karol Budny. Dziękujemy 🩷.

Warto też wspomnieć o świetnej organizacji turnieju w wykonaniu Badminton „Ciaparaszka”  . Masa nagród i najlepszy catering w Polsce. Jesteście świetnymi organizatorami 🤩. Już nie możemy doczekać się kolejnego cyklu Ciapmana, który już w styczniu 😀👍👏.

Udział w rywalizacji współfinansuje gmina Strzelce Opolskie!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *