I miejsce drużyny MOS/MKS Strzelce Op. w Holicach

Po raz 8 drużyna MKS MOS Strzelce Opolskie wystąpiła na Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Holicach odbywającym się w ramach wymiany miast partnerskich, ale po raz pierwszy wygrała ten turniej przywożąc do Strzelec puchar za I miejsce i złote medale.

Podopieczni Wiktora Damaszka goszcząc w dniach od 12 do 14 września 2014 roku w czeskich Holicach wygrali prestiżowy turniej organizowany dla kategorii młodzików. Podczas turnieju zawodnicy rozegrali cztery mecze z drużynami BK Prelouc, TJ Jiskta Kyjov, BC Spartak Rychnov nad Kneznou i oczywiście z miejscową drużyną BVK Holice. Oprócz sportowej rywalizacji zawodnicy mieli możliwość uczestniczyć w wielu innych atrakcjach. Jedną z nich była możliwość obejrzenia pokazowego meczu z udziałem ekstraklasowej drużyny z Czech – BK JIP Pardubice i Austrii – BK Dykes Klosterneuburg, Jak co roku odbyły się również konkursy indywidualne z nagrodami a także spotkanie i wywiad ze znanym sportowcem. W tym roku była nim Viktor Pulpan koszykarz drużyny BK JIP Pardubice, mistrz Czech w kategorii do 19 lat, a także MVP Turnieju o Mistrzostwo Czeskiej Republiki w kategorii U-19

Drużyna ze Strzelec Opolskich wystąpiła w składzie: Poremba Michał, Hajdas Wojciech, Dudkiewicz Michał, Barszczewski Jakub, Rył Krzysztof, Pietrzak Jakub, Dulniawka Jakub, Konior Maciej Lelonkiewicz Jan, Szafer Alan, Krukowski Mikołaj, Mróz Michał, Sternicki Adam, Cebula Piotr, Bartczak Tomasz

trener Wiktor Damaszek

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Mikołaj Krukowski.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – MOS/MKS Strzelce Opolskie

II miejsce – BVK Holice

III miejsce – BC Spartak Rychnov nad Kneznou

IV miejsce – BK Prelouc

V miejsce – TJ Jiskta Kyjov

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *