III miejsce dla MKS-u Strzelce Op. – Turniej Koszykówki w Holicach 8-9 IX 2018

Drużyna kadetów Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Strzelcach Opolskich na zaproszenie klubu sportowego BVK Holice wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki. Turniej odbył się w naszym partnerskim mieście Holice w dniach od 7 do 9 września 2018 roku. Nasi zawodnicy rywalizowali z drużynami: TJ Slavia Kromeriz, Kralovsti Sokoli Hradec Kralove, BSK Ceske Budejowice oraz z gospodarzami turnieju BVK Holice. W sobotę kadeci MKS-u Strzelce Op. pokonali BSK Ceske Budejovice i zaliczyli pierwszą porażkę z gospodarzami. Po drużynowej rywalizacji wszyscy zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas indywidualnych, koszykarskich konkurencji. Nasz zawodnik Michał Krajewski wygrał konkurencję rzutów wolnych. Wieczorem gospodarze przygotowali spotkanie z legendarnym czeskim koszykarzem Jirim Welschem. Kolejny dzień turnieju dla naszych zawodników rozpoczął się zwycięstwem z drużyną Kralovsti Sokoli Hradec Kralowe. Niestety ostatniego turniejowego meczu z TJ Slavia Kromeriz nie udało się wygrać i ostatecznie drużyna MKS-u Strzelce Opolskie zajęła III miejsce. Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – BVK Holice

II miejsce – TJ Slavia Kromeriz

III miejsce – MKS Strzelce Opolskie

IV miejsce – Kralovsti Sokoli Hradec Kralove

V miejsce – BSK Ceske Budejowice

Według organizatorów, trenerów oraz sędziów najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie został Michał Małyszka. Drużynę prowadził trener Andrzej Rychlik. Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali pamiątkowe koszulki, a wyróżnieni zawodnicy statuetki, puchary i dyplomy.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *