Jeden weekend- dwa turnieje badmintonistów MKS-u Strzelce Op.

Miniony weekend obfitował aż w dwa turnieje badmintiona.

Do opolskiej mekki badmintona- Głubczyc- w dniu 3 grudnia 2022r na Mikołajkowy Turniej Żaków Młodszych, Żaków, Młodzików Młodszych i Młodzików wybrały się siostry Bianka i Sandra Meryk. O miano zwycięzcy rywalizowało przez cały dzień około 120 zawodników i zawodniczek różnych klubów. Sandra wystąpiła w kat U 9 (żak młodszy) i spisała się znakomicie, wygrywając wszystkie swoje pojedynki i zdobywając złoty medal. W finale Sandra spotkała się ze swoją odwieczną rywalką, Oliwią Serafin  i po bardzo zaciętym meczu zwyciężyła w setach 2 do 1. Był to zdecydowanie najdłuższy finałowy pojedynek tych zawodów, który trwał aż 35 minut. Z kolei Bianka w kategorii młodziczek po bardzo dobrej grze zdobyła brązowy medal. Bianka uległa dopiero w meczu półfinałowym zwyciężczyni turnieju Barbarze Bodnar z MMKS Kędzierzyn – Koźle. Zawodom towarzyszyła wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował prezentami wszystkich zawodników. Odbyło się również losowanie nagród.

Z kolei do Sianowa w woj. Zachodniopomorskim na „Ogólnopolski Festiwal Badmintona: Trening Czyni Mistrza” w dniach 2-3 grudnia 2022 udał się Igor Marek. Był to turniej towarzyszący rozgrywanemu w tym mieście Super Grand Prix w kat. U-13, U-17 U-23 (na ten turniej trzeba dostać kwalifikację).   Z tych zawodów Igor wrócił z podwójnym złotem ! Pierwsze zdobył w swojej nominalnej kategorii U-11, po wygraniu finału w trzech setach 2:1 po bardzo zaciętym pojedynku. Drugie złoto Igor wywalczył startując w starszej kategorii U-13.  W trakcie zawodów była okazja również pooglądać grę najlepszych polskich zawodników, startujących w ww. turnieju.

Były to bardzo udane i owocne turnieje dla naszych zawodników. Gratulujemy zawodnikom i trenerce pani Małgorzacie Włoszczyńskiej i czekamy na kolejne starty !

Udział w turniejach współfinansowała gmina Strzelce Opolskie 🙂

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *