Siostry Sandra i Bianka Meryk z MKS Strzelce Op. zdobywają Pszczynę

Kolejna wielka impreza badmintonowa w Polsce odbyła się tym razem w Pszczynie. W dniach 29 – 30 listopada 2022 r. zjechali badmintoniści z całej Polski i z zagranicy do tego pięknego miasta, aby wziąć udział w imprezie pod nazwą II Międzynarodowy Festiwal Badmintona. W tej zorganizowanej na wysokim poziomie imprezie w okazałej hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzięły udział dwie nasze zawodniczki, reprezentujące MKS Strzelce Opolskie; Sandra i Bianka Meryk. Obie nasze reprezentantki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, na stałe zapisując się w historii tych zawodów. Sandra wystąpiła w kategorii U9 dziewcząt (żak młodszy) i bezapelacyjnie odniosła zwycięstwa ze wszystkimi przeciwniczkami, zdobywając puchar, złoty medal i tytuł mistrzowski. Bianka natomiast wystąpiła w kat. U15 (młodzik) i do meczu finałowego zwyciężyła wszystkie swoje mecze, w finale jednak musiała uznać wyższość reprezentantki gospodarzy z UKS Plesbad Pszczyna Amelii Gancarczyk. Ostatecznie Bianka zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzowski. Nasze zawodniczki trenujące na co dzień w klubie pod opieką Pani Małgorzaty Włoszczyńskiej szykują się już do następnych imprez badmintonowych szczebla międzynarodowego i ogólnokrajowego. Liczymy na kolejne sukcesy i trzymamy kciuki za naszych młodych badmintonistów z klubu MKS Strzelce Op. Udział w turnieju współfinansuje gmina Strzelce Opolskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *