Turniej Koszykówki „Wspólna Europa” 2014

Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich zorganizowali w dniach 16-18 maja 2014r. XI Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców „Wspólna Europa”. W turnieju udział wzięli chłopcy z rocznika 2001 i młodsi z klubów: Górnik Trans Wałbrzych, MOSM Bytom, KS Pogoń Ruda Śląska, SKS Start Łódź, MKS MOS Strzelce Opolskie oraz drużyna z naszego partnerskiego miasta z Czech BVK Holice.
Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, tak więc zawodnicy podczas trzech turniejowych dni rozegrali łącznie 15 meczów koszykówki.W trakcie turnieju prezes klubu Dariusz Bizan oraz zastępca Burmistrza Strzelec Op. Józef Kampa w asyście najmłodszych zawodniczek MKS-u przecięciem wstęgi otworzyli galerię 20-lecia Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Strzelcach Opolskich. Swój jubileusz klub będzie uroczyście obchodzić w sobotę 24 maja 2014r. w hali sportowej przy PG nr 2 w Strzelcach Op., na który serdecznie zaprasza wszystkich byłych i obecnych zawodników klubu, a także wszystkich miłośników koszykówki.Galerię można było oglądać w trakcie turnieju, będzie także wystawiona podczas klubowej imprezy jubileuszowej.Klasyfikacja końcowa turnieju „Wspólna Europa”:
I miejsce – MOSM Bytom
II miejsce – KS Pogoń Ruda Śląska
III miejsce – BVK Holice
IV miejsce – SKS Start Łódź
V miejsce – MKS MOS Strzelce Opolskie
VI miejsce – Górnik Trans WałbrzychPodczas uroczystego zakończania przedstawiciele władz miasta oraz klubu wręczyli wszystkim zawodnikom koszulki, a kapitanom drużyn puchary i dyplomy. Nagrody otrzymali również najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn:
Millem Adam – MOSM Bytom
Pustelnik Tomasz – KS Pogoń Ruda Śląska
Dvorak Tomas – BVK Holice
Keller Piotr – SKS Start Łódź
Sternicki Adam – MKS MOS Strzelce Opolskie
Matisik Kamil – Górnik Trans Wałbrzych

Nagrody wręczali: Zastępca Burmistrza Strzelec Opolskich Józef Kampa, Wiceprzewodniczący Rady Miejsckiej Henryk Rudner oraz Tadeusz Koteluk, Stanisław Trzeciak i Dyrektor GZOiW w Strzelcach Opolskich Marek Życzyński. Całość imprezy poprowadził dyrektor MOS Strzelce Opolskie Andrzej Damaszek. Zawody sędziowali: Tomasz Olbiński, Marcin Borowik, Remigiusz Polek oraz Grabowski Robert. Obsługę medyczną zapewniła pani Wiesława Kwasik.

Turniej współfinansowała Gmina Strzelce Opolskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *