Turniej Koszykówki „Wspólna Europa” 2014

Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich zorganizowali w dniach 16-18 maja 2014r. XI Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców „Wspólna Europa”. W turnieju udział wzięli chłopcy z rocznika 2001 i młodsi z klubów: Górnik Trans Wałbrzych, MOSM Bytom, KS Pogoń Ruda Śląska, SKS Start Łódź, MKS MOS Strzelce Opolskie oraz drużyna z naszego partnerskiego miasta z Czech BVK Holice.
Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, tak więc zawodnicy podczas trzech turniejowych dni rozegrali łącznie 15 meczów koszykówki.W trakcie turnieju prezes klubu Dariusz Bizan oraz zastępca Burmistrza Strzelec Op. Józef Kampa w asyście najmłodszych zawodniczek MKS-u przecięciem wstęgi otworzyli galerię 20-lecia Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Strzelcach Opolskich. Swój jubileusz klub będzie uroczyście obchodzić w sobotę 24 maja 2014r. w hali sportowej przy PG nr 2 w Strzelcach Op., na który serdecznie zaprasza wszystkich byłych i obecnych zawodników klubu, a także wszystkich miłośników koszykówki.Galerię można było oglądać w trakcie turnieju, będzie także wystawiona podczas klubowej imprezy jubileuszowej.Klasyfikacja końcowa turnieju „Wspólna Europa”:
I miejsce – MOSM Bytom
II miejsce – KS Pogoń Ruda Śląska
III miejsce – BVK Holice
IV miejsce – SKS Start Łódź
V miejsce – MKS MOS Strzelce Opolskie
VI miejsce – Górnik Trans WałbrzychPodczas uroczystego zakończania przedstawiciele władz miasta oraz klubu wręczyli wszystkim zawodnikom koszulki, a kapitanom drużyn puchary i dyplomy. Nagrody otrzymali również najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn:
Millem Adam – MOSM Bytom
Pustelnik Tomasz – KS Pogoń Ruda Śląska
Dvorak Tomas – BVK Holice
Keller Piotr – SKS Start Łódź
Sternicki Adam – MKS MOS Strzelce Opolskie
Matisik Kamil – Górnik Trans Wałbrzych

Nagrody wręczali: Zastępca Burmistrza Strzelec Opolskich Józef Kampa, Wiceprzewodniczący Rady Miejsckiej Henryk Rudner oraz Tadeusz Koteluk, Stanisław Trzeciak i Dyrektor GZOiW w Strzelcach Opolskich Marek Życzyński. Całość imprezy poprowadził dyrektor MOS Strzelce Opolskie Andrzej Damaszek. Zawody sędziowali: Tomasz Olbiński, Marcin Borowik, Remigiusz Polek oraz Grabowski Robert. Obsługę medyczną zapewniła pani Wiesława Kwasik.

Turniej współfinansowała Gmina Strzelce Opolskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *