Złote medale Sandry Meryk i Igora Marka w Krajowym Turnieju Badmintona.

W dniach 14-15 stycznia 2023 r odbył się w Głubczycach Krajowy Turniej Badmintona w kat U 9, U 11, U 13, U 15.  W zawodach uczestniczyli zawodnicy z czołowych klubów z całej Polski. Wśród uczestników byli obecni medaliści mistrzostw Polski oraz aktualni członkowie polskiej kadry narodowej. W tym stojącym na bardzo wysokim poziomie turnieju wzięła również udział trójka zawodników z MKS Strzelce Op. tj. Igor Marek, Bianka oraz Sandra Meryk. Nasi młodzi sportowcy spisali się znakomicie. Igor startował w 3 kategoriach tj. indywidualnie oraz deblowo w kat. młodzik młodszy (U13) oraz indywidualnie w kat żak (U 11). W grze podwójnej U-13 Igor zdobył złoty medal wraz z partnerem z wielkopolskiego klubu UKS Tornado Donaborów Marcelem Kmiecińskim ! Brawo

Sandra startowała w kat U 9 (żak młodszy) oraz U 11 (żak). W kategorii U 9 Sandra nie miała sobie równych zwyciężając we wszystkich swoich meczach i tym samym zdobywając złoty medal !!! W meczu półfinałowym nasza zawodniczka pokonała zdecydowanie mistrzynię województwa Lubuskiego Hannę Kacieję (15:2 i 15:3), a w meczu finałowym po zaciętym trzysetowym pojedynku  zwyciężyła swoją odwieczną rywalkę Oliwię Serafin. W kategorii  U 11 (żak) Sandra po wyjściu z grupy eliminacyjnej uległa przeciwniczce z klubu Beninca UKS Kedzierzyn-Koźle i zakończyła zawody na 9 miejscu w tej bardzo mocno obsadzonej kategorii. Najmniej szczęścia miała natomiast Bianka Meryk, która  mimo kłopotów zdrowotnych wystartowała w grze pojedynczej oraz deblowej U 15 (młodzik). Mimo bardzo ambitnej gry, Biance nie udało się awansować do fazy pucharowej turnieju, natomiast w grze deblowej wraz ze swoją partnerką sklasyfikowana została na miejscu 5.

Był to bardzo udany występ naszych badmintonistów i liczymy, że nowy trener sekcji badmintona Pan Mirosław Marek kontynuował będzie zwycięską passę naszych badmintonistów zapoczątkowaną przez trenerkę Panią Małgorzatę Włoszczyńską.

You may also like...

1 Response

  1. Fabio pisze:

    Gratulacje dla Igora i Marcala za zwycięstwo złotego medalu w turnieju badmintona w Głubczycach! Jesteśmy dumni z Waszej wspaniałej postawy i wyników! Wiemy, że włożyliście w to wiele wysiłku i pracy, a to z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

    Profissional em Manutencao de Adegas Climatizadas Rio de Janeiro, Brasil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *