MU-16 Wygrywamy z Dobrodzieniem 79:66

W poniedziałek 20.04.2015 roku koszykarze MKS-u Strzelce Opolskie (połączony skład kadetów i młodzików starszych) rozegrali drugi mecz w ramach ligowych rozgrywek MU-16 zorganizowanych przez Opolski Związek Koszykówki z udziałem drużyn z Opola, Dobrodzienia, Kędzierzyna-Koźla i Strzelec Opolskich. Po ubiegłotygodniowym, dosyć pewnym zwycięstwem z drużyną UKS-u MOS Opole. Kolejnym przeciwnikiem był zespół KS Start Dobrodzień. Mecz zakończył się zwycięstwem MKS-u Strzelce Opolskie 79:66, wyniki w kwartach (18:17, 14:12, 17:24, 30:13). Nasz zespół występował w składzie: Dominik Wieczorek – 36 (1), Jakub Kwaśniak – 17 (2), Andrzej Nadybski – 15 (1), Antoni Hajdas – 5 (1), Alan Szafer – 4, Mikołaj Krukowski – 2, Karol Nadybski, Michał Mróz. Początek meczu to dobra gra naszych koszykarzy, którzy prowadzili już kilkoma punktami. Bardzo silni i sprawni fizycznie zawodnicy z Dobrodzienia szybko zniwelowali straty i przez ponad dwie kwarty gra była bardzo wyrównana, z lekką przewagą naszego zespołu. Niestety w trzeciej kwarcie nastąpił kryzys w poczynaniach graczy MKS-u. Błędy w obronie i ataku, kłopoty z faulami (Andrzej Nadybski musiał opuścić boisko z powodu 5 fauli) spowodowały, że na koniec trzeciej kwarty goście prowadzili 4 punktami. W pierwszych minutach ostatniej kwarty prowadzenie przeciwników było jeszcze bardziej okazałe i nic nie zapowiadało zwycięstwa naszej drużyny. Jednak reprymendy trenera Andrzeja Damaszka oraz mobilizacja zawodników na boisku poskutkowały i nasz zespół zaczął grać wreszcie innym rytmem: szybko, twardo w obronie i skutecznie w ataku. Prowadzący grę zespołu Jakub Kwaśniak i najlepszy strzelec Dominik Wieczorek, byli skutecznie wspierani przez pozostałych zawodników MKS-u. Cieszy zwycięstwo naszej drużyny, chociaż trzeba przyznać uczciwie, że nie przyszło ono łatwo.

Relacjonował Przemysław Kwaśniak

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *