Srebro dla Igora Marka podczas I Turnieju Meblarz CUP 2023!

Kolejny Krajowy Turniej w Badmintonie „Meblarz Cup” odbył się w wielkopolskim Baranowie w dniu 28.01.23. Był to pierwszy turniej całego cyklu 4 turniejów.

Startował w nim nasz badmintonista Igor Marek.

Turniej okazał się niezwykle wymagający i trwał do późnych godzin wieczornych.

Nasz zawodnik ponownie wystąpił w dwóch kategoriach wiekowych U-11 oraz U-13. W kategorii chłopców do lat 13 udało się zwyciężyć w jednym pojedynku singlowym oraz jednym deblowym (z M. Kmiecińskim z UKS Tornado Donaborów) i tym samym dołożyć kolejne punkty do ogólnopolskiego rankingu. Aktualnie Igor jest klasyfikowany na 62 miejscu w rankingu singlistów (na 215 zawodników) oraz na 42 miejscu w Polsce w rankingu deblistów (na 176 klasyfikowanych zawodników).

W kategorii chłopców do lat 11 z kolei Igor bez problemu przebrnął swoją grupę, awansując do fazy pucharowej turnieju. Tam z kolei rozegrał dwa  trzysetowe, zacięte pojedynki. W ćwierćfinale odprawił z kwitkiem zawodnika Akademii Badmintona z Bolesławca Jana Króla, natomiast w półfinale zwyciężył z przedstawicielem gospodarzy Maksem Wylęgą. W finale Igor zmierzył się ze swoim odwiecznym rywalem z Głubczyc- Ignacym Walaszkiem, ostatecznie zajmując drugie miejsce i zdobywając srebrny medal.

Brawo dla Igora oraz trenerów pani Małgorzaty Włoszczyńskiej oraz pana Mirosława Marka.

Turniej współfinansowany przez gminę Strzelce Opolskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *