20 marca 2016 r. dziewczęta walczyły w Wodzisławiu Śląskim!

W niedzielę 20 marca drużyna dziewcząt MKS Strzelce Opolskie rocznik 2004 i młodsze rozegrała swój kolejny turniej w ramach rozgrywek Pucharu Śląska. Tym razem dziewczęta spotkały się na parkiecie w Wodzisławiu Śląskim, gdzie rozegrały dwa spotkania z drużyną gospodarzy ŻKK „Olimpia” Wodzisław Śląski, oraz z liderem rozgrywek drużyną RMKS Rybnik.

Pierwszy mecz po bardzo zaciętej rywalizacji wygrały dziewczęta ze Strzelec Opolskich wynikiem 23 : 13 Najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie była Martyna Studzińska która zdobyła 10 pkt.

Drugi mecz z liderem rozgrywek drużyną RMKS Rybnik rozpoczął się sensacyjnie. Po I kwarcie drużyna ze Strzelec prowadziła 13 : 4 a na przerwę w połowie meczu schodziła z wynikiem o 4 punkty gorszym od rywalek. Niestety w drugiej połowie spadła koncentracja w naszym zespole a drużyna z Rybnika zagrała bardzo skutecznie i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 45 : 17 dla Rybnika Najskuteczniejszą zawodniczką w naszym zespole tym razem okazała się Marta Piontek zdobywczyni 10 punktów.

Był to ostatni turniej rundy zasadniczej Pucharu Śląska dla rocznika 2014 i młodsze. Dzięki świetnej postawie naszej drużyny podczas całych rozgrywek, dziewczęta zagrają w turnieju finałowym gdzie walczyć będą o miejsca I – III z drużynami z Katowic i Rybnika. Gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo.

Drużyna ze Strzelec Opolskich wystąpiła w składzie: Zuzanna Wawak, Martyna Studzińska, Maja Białoń, Aleksandra Szecel, Martyna Nadybska, Małgorzata Parkitna, Agata Wawak, Amelia Perchuć, Paulina Krukowska, Marta Piontek, Maja Puda, trener Andrzej Damaszek. Rozgrywki współfinansuje Gmina Strzelce Opolskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *