Złoty medal Sandry Meryk w X Memoriale Mariana Krasowskiego!

W dniu 5  listopada 2022 r. odbył się w Komprachcicach   jubileuszowy „X Memoriał Mariana Krasowskiego (U9, U11)” w badmintonie. Marian Krasowski był znanym działaczem, trenerem badmintona, wychowawcą wielu badmintonistów oraz ojcem trzykrotnej olimpijki (Barcelona 1992, Atlanta 1996 i Sydney 2000) Katarzyny Krasowskiej.

W tych, znakomicie zorganizowanych zawodach startowali młodzi zawodnicy z województw: opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Nasz klub MKS Strzelce Op. reprezentowany był przez Sandrę  Meryk, która wystąpiła w kat U9 dziewcząt (żak młodszy). Sandra gładko  przebrnęła przez grupę eliminacyjną, ćwierć i półfinał, wygrywając zdecydowanie wszystkie pojedynki. W finale spotkała się z reprezentantką LKS Technik Głubczyce Oliwią Serafin. Mecz finałowy, zgodnie z opinią widzów oraz  obserwujących trenerów stał na wysokim poziomie sportowym i trzymał wszystkich w napięciu. Przeciwniczka Sandry po  przegranej w 1 secie 4 do 15 , zmobilizowała się w II odsłonie spotkania, stawiając niesamowity opór. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na druga stronę. Obie zawodniczki zaprezentowały długie wymiany, fantastyczne zbicia, niesamowite obrony oraz  dojrzałą taktycznie grę Ostatecznie jednak to Sandra zwyciężyła tego seta w stosunku 15 do 13 i odniosła zwycięstwo w setach 2 do 0.  Nasza zawodniczka po wygraniu swojej kategorii udekorowana została złotym medalem  oraz otrzymała puchar za zdobycie 1 miejsca.

Warto dodać, że w związku z jubileuszem tego turnieju został upieczony ogromny tort, którz został podzielony dla wszystkich zawodników, trenerów i kibiców. Wśród uczestników zostały też rozlosowane nagrody.

Sandra do zawodów została perfekcyjnie  przygotowana przez trenerkę, Panią Małgorzatę Włoszczyńską.

Gratulujemy. Udział w turnieju współfinansuje gmina Strzelce Opolskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *