Brąz w Polish Open w Częstochowie!

W dniach 27-29 maja 2022 r w Częstochowie w hali sportowej przy ul. Żużlowej odbyły się międzynarodowe młodzieżowe zawody w badmintonie „Polish Open”. Zawody przeprowadzone zostały w 5 kategoriach wiekowych U9, U11, U13, U15, U17, osobno dla dziewcząt i chłopców. Łącznie w trzydniowych rozgrywkach uczestniczyło ok 350 zawodników z 11 krajów z Europy oraz z Izraela. Polskę reprezentowali zawodnicy i zawodniczki z najlepszych ośrodków i klubów badmintonowych. Rozgrywki prowadzone były równocześnie aż na 11 kortach: w grach singlowych, deblowych i mieszanych. W tych bardzo prestiżowych rozgrywkach uczestniczyli również reprezentanci MKS Strzelce Opolskie tj. Bianka Meryk, Sandra Meryk oraz Igor Marek. Cała trójka trenuje w naszym klubie pod okiem Pani Małgorzaty Włoszczyńskiej. Nasi młodzi zawodnicy dobrze zaakcentowali swoją obecność w tych zawodach. Igor startował w kategorii U11 chłopców w singlu oraz w deblu z partnerem reprezentującym UKS Tornado Donaborów, natomiast Bianka występowała w najliczniej obsadzonej kategorii U 13 dziewcząt. Oboje mimo bardzo dobrej postawy nie zdołali zakwalifikować się do strefy medalowej. Najlepiej natomiast wypadła nasza najmłodsza zawodniczka uczennica I klasy PSP nr 4 w Strzelcach Op., występująca w kategorii U 9 dziewcząt Sandra Meryk. Sandra po kilku bardzo wyrównanych i zaciętych meczach dotarła aż do półfinału i wywalczyła brązowy medal. Medal ten jest już jej szóstym trofeum zdobytym w tym sezonie w zawodach rangi międzynarodowej i krajowej. Nasi zawodnicy z pewnością zdobyli wiele nowych doświadczeń, ogrywając się na tak dużym obiekcie i mogli obserwować grę na najwyższym poziomie europejskim, zaprezentowanym przez zawodników i zawodniczki startujących w najważniejszej kategorii turnieju tj. U 17.

Udział w zawodach współfinansuje Gmina Strzelce Opolskie:)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *