MKS Strzelce Op. złoto, srebro i brąz Sandry Meryk w badmintonowym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Bieruniu !!!

Dnia 10.09.2022 młodzi polscy badmintoniści zjechali do Bierunia na Turniej Nadziei Olimpijskich. Turniej ten rozegrany został w ramach patronatu Ministerstwa Sportu i Turystyki, które w ten sposób wspiera rozwój młodych sportowców uprawiających sport w 42 dyscyplinach olimpijskich, w tym badmintona. W Bieruniu odbyła się już V edycja tego turnieju. Rozgrywki przeprowadzone zostały w kategoriach: U- 9 mieszanej (razem chłopcy i dziewczęta), U-11 dziewcząt i chłopców oraz U- 13 dziewcząt i chłopców. W zawodach, które były zarazem początkiem sezonu 2022/2023 dla naszego klubu, rewelacyjnie spisała się zawodniczka MKS Strzelce Opolskie Sandra Meryk. Nasza badmintonistka startowała w kat U9 mieszanej oraz w kat U-11 dziewcząt. W kat U9 Sandra po wygraniu kilku spotkań, zdobyła brązowy medal oraz przyznano jej medal złoty dla najlepszej zawodniczki tej kategorii. Następnie wzięła udział w mocno obsadzonej kat U -11. Pomimo tego, że Sandra ma dopiero 8 lat i przyszło jej się zmierzyć z wieloma starszymi zawodniczkami, to przez całe zawody spisywała się rewelacyjnie, odnosząc zwycięstwa kolejno w grupie eliminacyjnej, w ćwierćfinale oraz półfinale. Nasza reprezentantka uległa dopiero w finale, po zaciętej walce, zawodniczce AZS UŚ Katowice Hannie Zemla. Przeprowadzonym zawodom, towarzyszył również pokazowy mecz reprezentantek Polski. Dzięki temu pokazowi młodzi sportowcy mogli obserwować grę na najwyższym poziomie, co z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju ich sportowych talentów. Gratulujemy Sandrze i jej trenerce Pani Małgorzacie Włoszczyńskiej znakomitego występu i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Trener Małgorzata Włoszczyńska. Udział w turnieju współfinansowany przez gminę Strzelce Opolskie 🙂

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *