Złoto Sandry w Głubczycach!

W miniony weekend braliśmy udział w Krajowym Turnieju J, JM, M, MM oraz Opolskim Turnieju U-11 i U-9 w Głubczycach organizowanym przez LKS Technik. Tradycyjnie jak zawsze w Głubczycach była bardzo mocna obsada turnieju, zjechało wielu zawodników z czołówki ogólnopolskiej w swoich kategoriach wiekowych, a łącznie było ich aż 160 !

W sobotę rywalizowały starsze kategorie od U-13 do U-19. W młodziku młodszym U-13 wystąpili Sandra oraz Igor. Oboje  zagrali w singlu oraz deblu. Sandra w singlu trafiła do mocnej czteroosobowej grupy, a wszystkie przeciwniczki były starsze a także wyżej notowane na liście PZBad. Mimo to zwyciężyła dwa z trzech pojedynków, w trzecim uległa w trzech setach rozstawionej zawodniczce. W deblu po raz pierwszy Sandra zagrała w parze z zawodniczką gospodarzy- Oliwią Serafin. Potrzeba im jeszcze zgrania, ale udało się wygrać jeden z pojedynków, dwa niestety minimalnie przegrane, ale dziewczyny walczyły o każdą lotkę i biorąc pod uwagę, że obie są jeszcze w U-11, to ta para ma dobre widoki w grze na przyszłość 🤗.

Również Igor odniósł w grupie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W deblu zagrał z Cezarym Orszulą w UKS AB Kraków. Pierwszy mecz wygrali zdecydowanie. W drugim chłopcy trafili na parę rozstawioną z nr 1 turnieju i rozegrali bardzo dobry mecz, który stał na wysokim poziomie, pełnym świetnych obron, ataków i zmian tempa. Ostatecznie nasi przegrali na przewagi, jednak brawa za świetną grę 👏👏.

Drugi dzień turnieju to gry młodszych kategorii. Tutaj w U-11 również zagrała Sandra Meryk. Wygrała swoją grupę, oraz kolejne mecze; ćwierćfinałowy i  półfinałowy. W finale przyszło się zmierzyć Sandrze ze swoją partnerką deblową Oliwią. Dziewczyny rozegrały między sobą bardzo zacięty mecz, była walka o każdą lotkę, pełna dobrych zagrań i nagłych zwrotów akcji. Pierwszy set dla Oliwii 13:15, kolejny wygrała Sandra 15:4. Mecz rozstrzygnął dopiero tie break na korzyść Sandry 15:11. Tym samym nasza zawodniczka wygrała turniej zdobywając złoto 🥇🤩 !!!  Ogromne brawa za zawodników oraz trenera p. Mirosław Badminton TechnicCoach Marek  👏.

A już za tydzień finały wojewódzkie szkół podstawowych w mini-badmintonie (klasy 1-2 i 3-4). Trzymamy kciuki ✊

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *