Badmintonistki MKS-u Bianka Meryk i Alicja Szczerecka z medalem Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży!

W dniu 14 grudnia 2022 r  odbyły się w Głubczycach Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców, rocznik 2008 i 2009, będące jednocześnie mistrzostwami województwa opolskiego w badmintonie drużynowym.

W finale wojewódzkim dziewcząt udział wzięło 8 najlepszych szkół województwa opolskiego, w tym PSP nr 4 w Strzelcach Opolskich, w barwach której wystąpiły nasze zawodniczki Bianka Meryk i Alicja Szczerecka.

W tych wyczerpujących zawodach świetnie  spisały  się nasze reprezentantki zajmując 3 miejsce, zdobywając puchar i brązowy medal. Dziewczęta pokonały w meczach grupowych  PSP w Komprachcicach 5:0 i PSP w Wawelnie 4:1 oraz uległy PSP nr 19 w Kędzierzynie – Koźlu, zajmując ostatecznie 2 miejsce w grupie. W meczu o brązowy medal nasze zawodniczki zmierzyły się z PSP nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, zwyciężając po bardzo zaciętym meczu 3:2. W decydującym o medalu spotkaniu Bianka po bardzo trudnym i zaciętym meczu pokonała swoją rywalkę w setach 2:1. Zawody były bardzo wyczerpujące, a nasze zawodniczki mimo że rozegrały każda po 12 spotkań, to jednak całe zawody bardzo dobrze wytrzymały pod względem kondycyjnym.

Drużyna nasza była  prowadzona przez trenerkę  Panią Małgorzatę Włoszczyńską.

Gratulujemy znakomitego występu 🙂

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *