MKS Strzelce Op. na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Gdyni!

W sobotę 29 sierpnia 2020 roku w Gdyni obok hali sportowej Arena Gdynia rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3. Po kwalifikacjach regionalnych wyłoniono 16 drużyn kobiecych i 20 drużyn męskich, które rywalizowały o tytuł mistrza w dwóch kategoriach do 17 i 23 lat. Do finałów w kategorii kobiet do 17 lat zakwalifikowała się drużyna MKS-u Strzelce Opolskie w składzie Aleksandra Szecel, Maja Puda, Zosia Gołębiewska i Amelia Kostyra z trenerem Andrzejem Damaszkiem oraz drużyny: MG13 PG U17K Gdańsk, MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski, MG13 PG U15K Gdańsk, Widzew Łódź, Lider Swarzędz, MKS MOS Betard Wrocław, MLKS Rzeszów, Basket GO Przemyśl, RMKS Rybnik, GoodLood AZS PK Kraków, MUKS Piaseczno, ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski, Basket 4EVER Ksawerów, Wisła Can-Pack Kraków oraz MUKS Poznań. Zawodniczki MKS-u Strzelce Opolskie podczas finałowego turnieju rozegrały trzy mecze z Poznaniem, Przemyślem i Gdańskiem. Niestety naszym zawodniczkom nie udało się wygrać żadnego meczu, ale zapału do gry, waleczności i wiary w wygraną nie zabrakło koszykarkom na boisku i w klasyfikacji końcowej zajęły XVI miejsce. Zawodniczki MKS-u oprócz rywalizacji sportowej mogły skorzystać z uroków nadmorskiej aury oraz zwiedzić Gdańsk, Gdynię i Sopot. Wyjazd na Mistrzostwa współfinansowała Gmina Strzelce Opolskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *