MKS Strzelce Opolskie w Danii!!! Turniej Badmintona – Denmark Open 2023

W dniach 17-20.10.2023 w Danii w mieście Odense odbywało się największe wydarzenie badmintonowe- turniej  Denmark Open by Victor, w którym grają gwiazdy światowego badmintona.

Równocześnie odbywały się turnieje
towarzyszące dla dzieci, na różnych poziomach zaawansowania. W tym roku wystartowało w nich ponad 1000 młodych zawodników z całej Europy 🤪. Turniej odbywał się na 10 różnych halach w Odense.

Dzięki wsparciu i objęciu honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Gmina Strzelce Opolskie   pana Tadeusza Goca na tym wielkim turnieju po raz pierwszy stawili się zawodnicy MKS-u Strzelce Opolskie- Igor Marek oraz Bianka i Sandra Meryk wraz z trenerem Mirosławem Marek. Dla zawodników był to pierwszy w życiu turniej zagraniczny tej rangi, gdzie przyjeżdżają zawodnicy z całego świata ‼️
Nasi zawodnicy dumnie reprezentowali nasze miasto i klub na arenie międzynarodowej, a wyjazd został sfinansowany ze środków Gminy Strzelce Op. za co należą się ogromne podziękowania dla pana Burmistrza T. Goca. Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony, a jednocześnie ich obecność na tak ważnym wydarzeniu przyczyniła się do promocji Miasta Strzelce Opolskie ‼️

W pierwszym dniu zawodów Igor Marek zagrał w grze podwójnej U-13 z zawodnikiem z Niemiec Maximem Sisicem. Po rozegraniu 6 meczy para ta zajęła 3 miejsce i wywalczyła brązowy medal 🥉👏. To duży sukces, biorąc pod uwagę fakt, iż chłopcy nigdy ze sobą nie grali.

W grach pojedynczych z kolei startowały nasze zawodniczki. Bianka Meryk po rozegraniu 3 meczy U-15 niestety nie przeszła do dalszej fazy rozgrywek,  ulegając m.in. późniejszej zwyciężczyni turnieju. Brawa za walkę 👍.

Nasza najmłodsza zawodniczka Sandra Meryk zagrała w U-11. Gładko wygrała swoją grupę eliminacyjną, pokonując trzy duńskie zawodniczki. W półfinale zmierzyła się z Dunką chińskiego pochodzenia. Mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie, a gra toczyła się do ostatniej lotki. W drugim secie to Sandra jednak od początku uzyskała przewagę, narzucając swoje tempo. Stan tego meczu 22:20 i 21:6. W finale Sandra pokonała rozstawioną z nr 2 turnieju zawodniczkę z Danii, zdobywając złoty medal na tych prestiżowych zawodach 🥇🤩.

Drugi dzień zawodów to gry pojedyncze chłopców i podwójne dziewcząt. W singlu Igor Marek rozegrał bardzo dobre trzy spotkania, dwa z nich zakończyły się zwycięsko, jednak nie udało się pokonać triumfatora turnieju, zawodnika z Litwy. Jednak zebrane doświadczenie, waleczność i hart ducha na pewno zaprocentują w przyszłości 💪.

W grze podwójnej U-11 dziewcząt wystartowała Sandra Meryk wraz z Dunką Ellą Winther Messmann Dziewczęta rozegrały 6 meczy, ulegając dopiero w finale innej parze duńskiej 17:21, 17:21. Tym samym dziewczyny zdobyły srebrny medal 🥈🤗!

To bardzo duży sukces naszych młodych zawodników, tym bardziej, że zdobyty w Danii 🇩🇰, która jest kolebką europejskiego badmintona i gdzie gra każdy od 5 do 80 lat.

Dodatkowo po meczach mieliśmy okazję podziwiać najlepszych światowych zawodników w akcji, podczas turnieju głównego Denmark Open. To ogromne emocje i wielka radość z oglądania mistrzów świata 🤩. Zwiedziliśmy również zabytkowe centrum miasta Odense i dom 🏠 bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.

To był bardzo udany wyjazd.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *