Super Grand Prix Młodzika Młodszego w Strzelcach Opolskich!!!

W dniach 9-10.03.24 nasz MKS Strzelce Opolskie wraz z Olimpijską Akademią Sportu zorganizował turniej  Super Grand Prix Młodzika Młodszego oraz Krajowy Turniej U-9 i U-11. Turniej to przedbiegi do Mistrzostw Polski i drugie najważniejsze rangą zawody w Polsce. Przyjechała do nas cała czołówka najwyżej klasyfikowanych zawodników w naszym kraju (trzeba uzyskać kwalifikację Polskiego Związku, aby móc wystartować). W singlach występuje po 36 najlepszych zawodników, w deblach najlepsze 24 pary. Zawody uświetnił swoją obecnością burmistrz Strzelec Op. pan Tadeusz Goc.

W turnieju wystartowali też nasi zawodnicy. W grach deblowych zagrali w grupach A, które grają o miejsca 1-12. Igor Marek wraz z Cezarym Orszulą z UKS AB Kraków zajęli bardzo wysokie piąte miejsce w Polsce, ocierając się o medal! Sandra Meryk wraz z Oliwią Serafin z LKS Technik Głubczyce zajęły 10 miejsce w Polsce (obie występują jeszcze w U-11). W singlach Igor i Sandra grali w grupach B (o pozycje 13-24), oboje uplasowali się na miejscach 19 w tym bardzo mocno obsadzonym turnieju. Brawa 👏

Mieliśmy też swoje przedstawicielki w turnieju Krajowym U-9 i U-11. W U-11 Sandra po raz kolejny nie miała sobie równych wygrywając całą kategorię U-11 i zgarniając złoto 🤩🥇. W U-9 mieliśmy debiutantkę 6-letnią Izabellę Kozieł. Iza rozegrała dwa mecze i uplasowała się na miejscu 7. Brawo za grę👏👍.

Oba turnieje zostały perfekcyjnie przygotowane. Gratulujemy Organizatorom, zawodnikom i trenerom
Mirosław Badminton TechnicCoach Marek  oraz Małgorzata Włoszczyńska. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, ekipie technicznej, paniom za upieczenie ciast, rodzicom za pomoc. 👏. Mamy nadzieję, że turnieje wrócą na stałe do Strzelec Opolskich 🙂.

Pomagali nam sponsorzy:

MKS Strzelce Opolskie BASKET
Technic Bad Olimpijska Akademia Sportu
Gmina Strzelce Opolskie
VICTOR Polska
City – Sat Gordzielik
AutoPartner Garcarek
Polski Związek Badmintona
Stiller Pokrycia dachowe
Drewnoplast
https://momentstrzelce.pl/
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Op.
Stalmet PPHU
Kancelaria Notarialna A.Przybyłek, B. Zabielska, I. Zabielski S.C.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *